Hızlı Bağlantılar

Anasayfa
İnsan Kaynakları
İnsan Kaynakları

Politikanın Amacı: Ekip çalışmasına inanan, sorumluluklarını istenilen nitelikte ve zamanında yerine getiren, hedeflerine ulaşırken her türlü etik kurallara uyan, yenilikçi, değişime açık, sosyal sorumluluk ve çevre bilinci yüksek bir çalışan profili oluşturmaktır.

Politikamız

– Şirketimizin insan kaynağı seçimini, gelişimi yüksek, işe uygun yetkinliğe sahip, şirket değerlerini benimseyip yaşatacaklar arasından yapmak,

– Çalışanlarımızın, sürekli gelişimini sağlayarak şirket hedeflerine katkılarını, yürütmekte oldukları görevlerde başarılarını ve verimlerini artırıcı eğitim fırsatları ve imkanları yaratmak,

– Çalışanlarımızın işteki başarılarını ve çalışma performanslarını değerlendirmek ve teşvik etmek,

– Çalışanlarımızın motivasyon, tatminini ölçmek ve sürekli iyileştirmek adına Çalışan Memnuniyet Anketleri (ÇMA) yapmak,

– Çalışanlarımıza profesyonel bir iş ortamı ve kariyer geliştirme fırsatları yaratmak,

– Performans yönetim sistemiyle belirlenen eğitim ile desteklenen çalışanlarımızın performansını en üst düzeyde tutmak,

– Çalışanlarımızı ekip çalışmalarına teşvik etmek ve uygun ortamlar yaratmak, – Çalışanlarımızın yaratıcı ve yenilikçi fikirleri sunmalarını sağlamaktır.

Staj İmkanları

Şirketimizde staj yapmak isteyen öğrenciler başvurularını, Staj Başvuru Formumuzu doldurarak gerçekleştirebilirler. İnsan Kaynakları Bölümümüz staj başlangıç dönemlerine göre talep edilen öğrenci sayısını ve meslek gruplarını, öğrencilerde aranacak nitelikleri (bilgi, beceri, yabancı dil, bilgisayar tecrübesi) ve verilebilecek proje bazlı çalışmaların içerikleri doğrultusunda belirledikleri kontenjanlarına göre başvurular arasından seçim yaparlar.

Bu başvuruların mevcut kontenjanları aşması nedeniyle öncelikle öğrencinin son sınıfta okuyor olması ve staj yapma mecburiyetinin olması öncelikli tutulmaktadır.

İşe Alım Süreci

İnsan Kaynakları İşe Alım sürecimizin amacı;

İnsan Kaynakları Politikamızla uyumlu, organizasyon yapımızdaki açık pozisyonlar için gerekli davranışsal ve mesleki bilgi, becerilere sahip, yenilikçi, takım çalışmasına, sürekli kendisini geliştirmeye açık, kişileri bünyemize kazandırmaktır.

Yetkinlik Bazlı İşe Alma ve Yerleştirme Sistemimiz

Trakim Yapı Kimyasalları  olarak bizi geleceğe taşıyacak potansiyeli olan adayları seçmek için “Yetkinlik Bazlı İşe Alma ve Yerleştirme” süreci işletilmektedir.
İnsan Kaynakları bölümü tarafından aday ile yetkinlik bazlı mülakat yapılır.
Teknik Mülakatlar; İlgili departman yöneticisi tarafından adayın pozisyonun iş tanımına, teknik beklentilere uygunluğu mülakat sonucunda değerendirilir.
Mülakatlar sonrası olumlu olarak değerlendirilen adaylar için kişilik envanteri ve İngilizce sınavları uygulanabilir.
Aşamalarda başarı sağlayan adayların referans kontrolleri yapıldıktan sonra iş teklifinde bulunulur.